Stowarzyszenie


Jesteśmy organizacją dobroczynną. To oznacza, że chcemy zapobiegać społecznemu złu i pomagać dobrze żyć tym, którzy z wielu różnych powodów sami nie mogą sobie poradzić z problemami. Zrzeszamy świeckich katolików. Działamy w ramach przepisów kościelnych i państwowych. Prowadzimy działalność w łączności z hierarchią katolicką, ściśle współpracując z asystentem kościelnym.

Już 17 lat pracujemy społecznie na rzecz rodzin. To kosztuje, ceny rosną, a potrzeby nie maleją. Dlatego z głębi serca prosimy o pomoc finansową lub rzeczową, którą przeznaczymy na cele statutowe naszego Stowarzyszenia.  

To może być drobna kwota wpłacana co miesiąc, rzędu 10 zł lub większa: 30, 50, 100 zł.

Podejmujesz w tej sprawie decyzję, a my pomagamy również w Twoim imieniu.

Dokonaj teraz wpłaty online za pośrednictwem Dotpay, także kartą kredytową.    

Kontakt w przypadku przekazania darów rzeczowych: tel. 602 385 838 (ks. asystent dr Marek Machała) lub 509 171 077 (prezes SRK AP Lucyna Podhalicz).

Nasze dane:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24
NIP 795-10-60-494
REGON 650132178
KRS 00000 71 770

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, dlatego można nam również przekazać raz do roku 1% podatku. 

Twoje pieniądze lub dary zostaną spożytkowane na przeciwdziałanie biedzie materialnej i moralnej.

Nasze konto (nowe!)

Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Przemyślu, ul. A. Mickiewicza 4,

nr: 61 8642 1155 2015 1507 4045 0001

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

alt

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, możesz skorzystać z pakietów sponsorskich. Wydatki zaliczane są wówczas do kosztów uzyskania przychodów. Czekamy na Twojego e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dziękujemy za Twoją wrażliwość na potrzeby innych.

 
 
Katolickie Centrum Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej
38-400 Krosno ul. ks. Stanisława Decowskiego 41
tel./faks 13 431 19 85
kom. 509 675 153
www.katolickiecentrumkrosno.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Niepubliczna Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna
38-400 Krosno
ul. ks. Stanisława Decowskiego 41
tel./faks 13 431 19 85
kom. 502 231 512
www.nppp-krosno.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl
plac Konstytucji 3 Maja 8
tel. 16 677 90 00
kom. 600 780 733
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przedszkole Niepubliczne "Małe Betlejem" Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 9 A
tel. 16 679 90 65
       667 657 364
www.malebetlejem.edu.pl

 

Przedszkole Niepubliczne „Mały Nazaret" Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl
ul. Zygmunta Krasińskiego 24
tel. 509 171 077, 796 800 584
www.malynazaret.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Świetlica dla dzieci i młodzieży
przy parafii Matki Bożej Bolesnej
37-500 Jarosław
ul. Dominikańska 25
kom. 504 710 251

 

Bar Święta Marta
37-700 Przemyśl
ul. 3 Maja 43
kom. 502 438 767

jozefNaszym Patronem jest św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Bardzo pracowity człowiek. Biskup diecezji przemyskiej. Beatyfikowany (2 czerwca 1991 r. w Rzeszowie) i kanonizowany (18 maja 2003 r. w Rzymie) przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Józef Sebastian przyszedł na świat w Korczynie, jako trzecie spośród czworga dzieci Wojciecha i Marianny z Mięsowiczów. Dzieciństwo przeżył szczęśliwie, w gronie kochającej się rodziny.

Wojciech, był człowiekiem pracowitym, bardzo zaradnym i – jak na tamte czasy – wykształconym. Wrażliwy i otwarty na wartości religijne oraz patriotyczne, w tym samym duchu wychowywał swoje dzieci. Dla całej swej rodziny zorganizował domową biblioteczkę, z której Józef Sebastian korzystał niemal nieustannie. Również matka Świętego, kochająca poezję i muzykę wpajała dzieciom swoje pasje, które zaowocowały w ich dorosłym życiu. Głęboko pobożna, ofiarowała każde swe dziecko Matce Najświętszej w pobliskim sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej. Czytaj więcej... 

10Pomagamy innym, ponieważ uważamy, że tak trzeba. Zależy nam bowiem bardzo na tym, aby jak najwięcej naszych Rodaków mogło znaleźć skuteczną pomoc, rozwiązać swoje problemy i lepiej żyć. Biedy - duchowej i materialnej - nie brakuje, a im jest jej więcej wokół nas, tym gorzej nam się żyje i tym gorsza jest kondycja całego społeczeństwa. W konsekwencji maleją szanse na pomyślny rozwój całej Ojczyzny.

Św. Józef Sebastian Pelczar

Powstające coraz liczniej i coraz prężniej działające ruchy i stowarzyszenia rodzin są odpowiedzią na wołanie znaków czasu: m.in. wielkiego kryzysu wartości małżeństwa i rodziny, wychowania, rodzicielstwa, miłości ludzkiej i samego życia. Ten kryzys jest potęgowany w Polsce przez proces transformacji ustrojowej przynoszącej nowe problemy: zagrożenie biedą, zniszczenie nałogami i demoralizacją, wzrost rozpadów związków małżeńskich, zmniejszenie opieki medycznej, niewydolność systemu wychowawczego. Sytuacja ta domaga się prorodzinnej polityki, życzliwej rodzinie na każdym szczeblu władzy. Organizacje społeczne i stowarzyszenia mogą tu spełnić rolę ogromną, w różnych formach i w różnych zakresach chroniąc bądź wspierając współczesne rodziny. Uzupełniają one także funkcje duszpasterstwa rodzin w Polsce, które zrodziło się w okresie powojennym, w odpowiedzi Kościoła na ustawę przeciw życiu nienarodzonych i inne przejawy polityki antyrodzinnej totalitarnego systemu komunistycznego. Pozbawione w minionym okresie osobowości prawnej rodziny nie artykułowały swych praw wobec instytucji państwowych, nie wychodziły na zewnątrz. Po 1989 roku taka możliwość istnieje i zachęca do pełnoprawnego z niej korzystania. Taką właśnie rolę pragnie pełnić Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej powstałe w Roku Rodziny (1994).

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Jest organizacją katolików świeckich, działającą w ramach przepisów kościelnych i świeckich, wspierającą cele i zadania duszpasterstwa rodzin. Skupia osoby wyznania rzymskokatolickiego, uznające naukę Kościoła i wynikające z niej zasady etyczne dotyczące małżeństwa i rodziny.

Podstawową bazą doktrynalną są dokumenty Kościoła dotyczące małżeństwa i rodziny, a zwłaszcza Karta Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej. Stowarzyszenie prowadzi działalność w łączności z hierarchią Kościoła ściśle współpracując z asystentem kościelnym.

Terenem działania Stowarzyszenia jest Archidiecezja Przemyska, obejmująca tereny byłych województw: przemyskiego oraz części krośnieńskiego i rzeszowskiego.

Podkategorie